KDYŽ POTŘEBUJETE POMOCI V PANDEMII

2. 4. 2020

Ztratil jsem 50% příjmu, přijdu o práci, zrušili mi objednávky, musel jsem zavřít provozovnu.

Proč právě já? Jak dál? Co budu dělat? Z čeho zaplatím hypotéku? Za co nakoupím jídlo? To jsou asi nejčastější otázky, které si dnes v důsledku vládních opatření na potlačení šíření nebezpečného viru COVID-19 klade stále více a více Čechů.
Smutné? Bohužel ano. To je dnešní realita.
Každý z nás včetně mě se s tím bude muset poprat. Zbývá nám jediné. Bojovat. Hledat možnosti, jak být pro sebe a společnost přínosem.

V době hrozící ekonomické krize, které napomáhá externí globální činitel – koronavirus, vládní činitelé, ústřední regulační orgány a světové mocnosti do ekonomického „hodinového strojku“ kapou olej. Opravují poškozené součástky, natahují pružiny, a to vše s cílem, aby se stroj nepřestal točit. Ideálně aby nepolevoval ze svého tempa. Centrální banky tisknou nové bankovky a do ekonomik pumpují novou krev s cílem udržet chod běžného života.

Banky jsou i díky takovým stimulacím schopné a ochotné nabízet svým klientům možnost „beztrestného“ odkladu splátek. Rozdávají peníze s rekordně nízkými úroky (v zásadě zdarma). Jiné finanční instituce nebo i samotný státní aparát, přicházejí se sérií dalších polehčujících okolností s cílem tlumit dopady stagnující ekonomiky. Příkladem může být odložená daňová povinnost či plánovaná podpora zaměstnavatelů při udržení aktivních pracovníků. V zásadě všechna tato opatření mají jedno hlavní POZITIVUM a to, že si všichni takto kupujeme čas. Drahocenný čas, kterého nikdy není dost.

Ale jak se říká, štěstí přeje připraveným. Abychom byli připraveni na různá ekonomická úskalí, připravujeme pro vás seriál KDYŽ POTŘEBUJI POMOCT V PANDEMII.

Jedná se o seriál blogů s užitečnými a praktickými informacemi, které vám mohou pomoci ve vaší ekonomické situaci.

Jelikož platí „více hlav, více rozumu“, chtěli bychom vás touto cestou vyzvat ke spolupráci. Pokud je nějaké téma, které vás v souvislosti s přicházejícím ekonomickým útlumem zajímá nebo doslova trápí a neumíte si sami odpovědět, napište nám. Jako komentář do blogu, na email, to je jedno. Rádi se tématu chopíme, s odborníky zanalyzujeme a připravíme do dalšího dílu. Předem děkujeme a těšíme se na spolupráci.

Spolupráce. Toto slovo mě fascinuje. Je složeno ze dvou extrémně důležitých slov, a to SPOLU a PRÁCE. Neduh COVID-19 a ekonomickou krizi zvládneme jedině společně. Disciplínou, solidaritou, vzájemným pochopením, respektem a prací. Proto jakýkoliv nápad a možná právě váš postřeh, reakce, komentář může pomoci mnoha dalším. Jsem zastáncem myšlenky, že SDÍLENÍ může být základem společného úspěchu všech. Tak pojďme do toho všichni. Zodpovědně Společně.

V dalších dílech pro vás rozpracujeme následující témata:

1. Co s tím, když máte příjem nižší o 50%?
– Kde a jak ušetřit, daňové prázdniny

2. HYPO-prostor a jeho staronové řešení.
– Odložené splátky, refinancování, optimalizace

3. Štěstí přeje připraveným nebo má šetření vůbec význam?
– Železná rezerva, spoření včera, dnes a zítra

4. Kryje moje životní pojištění COVID-19?
– Obrana je základ úspěchu

5. Proč zůstat pojištěný NONSTOP
– Má to smysl?

6. Příležitosti na trhu
– Kdo? Kdy? Proč? Zač? Kam?

7. Home-Office & Online komunikace

Děkuji, že jste to dočetli až sem a přeji Vám především hodně zdraví. Nejen to fyzické, ale i duševní. Doba je náročná a zachovat si svěží, zdravou a klidnou mysl může být klíčem k úspěchu. Ne náhodou se říká: „vše je v hlavě“. A protože také platí „ve zdravém těle zdravý duch“, končím a jdu si zaběhat.
S rouškou pochopitelně. Protože je zapotřebí začít od sebe.
S pozdravem

Miroslav Majcin, člen představenstva